Özaltun’dan OSB’ye Ziyaret

Özaltun’dan OSB’ye Ziyaret

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Başkan Yardımcıları Halim Gümüşel, Kamil Kahraman Göksu ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Bayavşar Mahallesi’ndeki Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti.

Beyşehir Organize Sanayi Bölge Müdürü Mutlu Korkmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette sanayi bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaları gezen Belediye Başkanı Murat Özaltun, işletme sahiplerinden bilgi aldı. Yeni üretime geçen fabrikalara da hayırlı olsun dileklerini iletan Başkan Özaltun, inşaatı devam eden firmaların da çalışmalarını yerinde inceledi. Sağladıkları istihdam ve katma değerle Beyşehir ekonomisini güçlendiren sanayicilere teşekkür eden Belediye Başkanı Özaltun, “Beyşehir’in ekonomisine can veren, bölge insanına iş, aş veren sanayicilerimiz bizim için çok değerli, her zaman yanlarındayız, destekçileriyiz. Sanayicilerimizle ortak akıl birliğinde çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

OSB’YE YOĞUN TALEPHeyete Organize Sanayi Bölgesi’ndeki gelişmeler hakkında bilgi veren OSB Müdürü Mutlu Korkmaz, bölgede teşvik kanunundan sonra toplam 41 parselin tahsisinin yapıldığını, daha önceki yatırımlarla birlikte 5 işletmenin üretimde olduğunu, 7 tanesinin inşaat halinde, diğerlerinin ise proje ve ruhsat aşamasında olduğunu söyledi.

Teşvik kanunundan sonra bölgeye yoğun bir talep olduğunu belirten Korkmaz, OSB’de yatırım yapmak isteyen sanayicilere seslenerek metrekaresi 3 TL olan 27 parselin boş ve tahsise uygun olduğunu, teşviklerin 2015 Nisan ayına kadar süreceğini, bu büyük fırsatı iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.